راهنمای خرید جک بطری(جک روغنی)

جک بطری یا به اصطلاح جک روغنی امروزه یکی از پرمصرف ترین نوع جک برای بالابردن بارهای مختلف از جمله بالا بردن خودرو جهت انجام امور تعمیراتی و نگهداری است. جک بطری که دلیل نامگذاری آن به جک بطری، حالت استوانه ای وبطری شکل آن است، به دلیل ساختار کوچک علاوه بر مراکز تعمیراتی به نسبت سایر جک ها در بین مصرف کنندگان خانگی نیز از محبوبیت بالایی برخوردار است. بدنه کوچک و نسبتا سبک این جک سبب قرارگیری آن در صندوق عقب خودرو می شود و این جاگیری کم آن را به یکی از لوازم ضروری افراد داری اتومبیل تبدیل کرده است.

روش عملکرد جک بطری بسیار ساده است و با صرف کمترین نیروی فیزیکی اتفاق می افتد. جک بطری از دو قسمت اصلی تشکیل شده است. قسمت تولید قدرت که شامل یک سیلندر و پیستون است که پیستون موردنظر توسط نیروی دست به سمت بالا و پایین حرکت کرده و از این طریق روغنی که در هنگام بالا رفتن از مخزن کشیده را در هنگام پایین آمدن تحت فشار قرار داده و روغن از مجراهای طراحی شده به سمت قسمت دیگر جک، یعنی مخزن و پیستون بالابرنده رفته و پیستون و به تبع آن بار به سمت بالا حرکت می کند. اجرای این عملیات با سرعت و قدرت زیادی انجام گرفته و به لحاظ ایمنی در سطح مطمئنی انجام می پذیرد.

جک های بطری به دو گروه اصلی هیدرولیکی و پنوماتیکی تقسیم می شوند. در گروه جک های بطری دو مدل جک بطری ساده و جک بطری تلسکوپی وجود دارد. تفاوت این دو مدل در ارتفاع حداقل این دو جک است. ارتفاع حداقل جک های بطری تلسکوپی از مدل ساده جک بطری کمتر بوده و امکان استفاده از آن ها را برای نقاطی که ارتفاع کمتری دارند و دسترسی سختی برای قرار دادن دیگر جک ها دارد، فراهم می کند.

جک بطری پنوماتیک، با داشتن یک پمپ باد، سرعت و قدرت تولیدی توسط جک را بالا می برد. اصولا از جک بطری بادی برای بالا بردن بارهای سنگین استفاده می شود. معمولا علاوه بر پمپ باد، یک پمپ دستی هیدرولیک هم برای جک بطری بادی طراحی می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست