آموزش کار با دستگاه آپارات لاستیک و تیوپ برقی

دستگاه آپارات لاستیک و تیوپ، محصولی مدرن و مطمئن برای انجام تعمیرات لازم روی لاستیک و تیوپ، در بسیاری از مراکز تعمیرگاهی لاستیک و تیوپ مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع دستگاه های آپارات توسط دو پارامتر ایجاد فشار و تولید گرما، الزامات لازم برای انجام تعمیرات روی لاستیک و تیوپ را فراهم می کنند.
تعمیرات روی لاستیک و تیوپ به دلیل لزوم آب بندی مناسب از حساسیت و اهمیت بالایی برخوردار است. به همین دلیل دستگاهی مثل آپارات برقی لاستیک و تیوپ با فشار تولیدی یکنواختی که روی سطح لاستیک و تیوپ تعمیری ایجاد می کند و همینطور درجه حرارت تولیدی مناسب با کمترین هزینه اطمینان خاطر مناسبی بعد از تعمیر لاستیک و تیوپ ایجاد می کند.
علاوه بر این موارد فوق از آسیب دیدگی سطوح داخلی و خارجی لاستیک و تیوپ جلوگیری می کند.
استفاده از این دستگاه های آپارات لاستیک و تیوپ که به صورت برقی و پنوماتیکی (بادی) طراحی می شوند، علیرغم بالا بردن راندمان و دقت، مصرف چندانی ندارند و از این لحاظ نیز به صرفه هستند.
کاربری گسترده دستگاه آپارات لاستیک و تیوپ، آن را جهت استفاده برای تعمیرات لاستیک و تیوپ های با جنس های متفاوت و درصدهای سازنده مختلف لاستیک و تیوپ مناسب کرده است.
در ادامه به آموزش کار با دستگاه آپارات برقی پرداخته شده است.

دستگاه آپارات لاستیک و تیوپ

برای استفاده صحیح و بهره وری بالا از دستگاه آپارات لاستیک و تیوپ برقی خود مراحل زیر را دنبال کنید:
1- در مرحله اول محل آسیب دیده لاستیک یا تیوپ را از قسمت داخل و بیرون علامت بزنید.
2- تمامی موارد خارجی را از روی تایر پاک کنید و محل آسیب دیدگی را برای تعیین محل نفوذ، سایز و زاویه نفوذ بررسی کنید. سپس سطح را توسط یک دستگاه فرز نرم با دور کم سنگ بزنید. محل سنگ زده شده باید بزرگتر از سطح آسیب دیده باشد.
3- چسب مخصوص می بایست به طور یکنواخت در کل سطح لاستیک پخش شود. یک تکه لاستیک خام را روی محل آسیب دیده قرار دهید. آن را توسط فشار از مرکز به سمت بیرون فشار دهید تا هوای زیر آن خالی شود.
4- روی لاستیک خام را کامل فشار دهید. توصیه می شود که صفحه نازک آهنی را روی لاستیک خام قرار دهید. کاربر می بایست صفحه آهنی را به صورت مرکزی و محل آسیب دیده را به صورت افقی هم مرکز با صفحه آهنی قرار داده و سپس توسط دستگیره رزوه شده آن را کاملا سفت کنید.
5- برق را وصل کنید و تایمر را روی زمان مناسب برای تعمیر تایر قرار دهید. اگر زمان قرارداده شده کافی نبود، کاربر می تواند به صورت دستی تایمر را تنظیم کند.
6- منبع قدرت می بایست زمان تمام شدن عملیات، جریان را قطع کند. کاربر بعد از اتمام عملیات می بایست تا سرد شدن آپارات صبر کند. جریان برق را به طور کامل قطع کرده و سپس تایر را جدا کنید.

مطالب مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست