آموزش کار با جک سوسماری دو طرفه پنوماتیکی (بادی)

جک سوسماری دو طرفه پنوماتیکی (بادی) مقیاس کوچکی از بالابرهای خودرو محسوب می شود که کارایی بسیار بیشتری نسبت به یک جک سوسماری معمولی و کمتری نسبت به بالابر دو ستون و بالابر چهارستون دارد. جک سوسماری دو طرفه پنوماتیکی (بادی) قابلیت بالا بردن بار بدون نوسان و به صورت کاملا متعادل، تا ارتفاع 55 سانتی متر را داراست.
در واقع می توان اینگونه بیان کرد که کارایی جک نسبت به ابعاد کوچک آن بسیار بالاست و تا حدودی عملیات بالابردن بار توسط بالابرهای دو ستون و چهارستون را با هزینه کمتر و اشغال فضای کمتر شبیه سازی می کند.
دو طرفه بودن این جک، فضای کار زیادی را برای شخص تعمیرکار فراهم می کند. هر دو طرف جک همزمان با یکدیگر به صورت نرم بالا آمده و ماشین را تا ارتفاع دلخواه بالا می برند.
سیستم فرمان دهنده جک سوسماری دو طرفه توسط واحد پنوماتیک این جک عمل می کند که این واحد قدرت لازم را از هوای فشرده شده که توسط کمپرسور تامین می شود، به دست می آورد.
این عملیات با سرعت زیادی نیز انجام می شود و میزان بهره وری را افزایش می دهد.
از جک سوسماری دو طرفه بادی برای بالابردن انواع خودروهای سواری معمولی و suv و سایر خودروها استفاده می شود.
در ادامه به چگونگی کار با جک سوسماری دو طرفه پنوماتیکی (بادی) پرداخته شده است.

جک سوسماری دو طرفه بادی

بالا بردن بار:
قبل از بالا بردن بار مطمئن شوید که ترمز دستی آزاد شده است، خودرو در دنده خلاص قرارداده شده باشد و فشار باد تایر نیز تا حدی باشد که خودرو را در حالت بالانس نگه دارد.
برای شروع ابتدا جک سوسماری دو طرفه پنوماتیکی (بادی) را در زیر خودرو قرار دهید. برای خودروهای عریض سعی داشته باشید که حتما در مرکزیت خودرو قرار گیرد. بازوهای جک دو طرفه را بیرون آورده تا در محل قرارگیری جک که توسط شرکت سازنده خودرو تعیین شده است قرار گیرد. پدهای قرار گرفته در نوک این بازوها قابلیت تنظیم ارتفاع را دارا هستند. ارتفاع لازم را طوری تنظیم کنید که در نزدیک ترین فاصله نسبت به خودرو قرار گیرد. جک آماده بالا بردن بار است.
– توجه کنید که جسم خارجی حجیمی در محدوده کاری قرار نداشته باشد.
– شاسی بالا برنده را به صورت مستمر فشار دهید.
– زمانی که به ارتفاع مد نظر رسیدید، شاسی بالا برنده را رها کنید.
– دو عدد پین ایمنی را در محل خود قرار دهید تا در هنگام حمل بار و بعد از بالا بردن به عنوان پشتیبان عمل کند.

زمانی که جک دو طرفه شروع به کار کرد و خودروی مورد نظر را تا ارتفاع دلخواه بالا برد| و قبل از شروع انجام عملیات، از پایداری خودرو روی جک اطمینان حاصل کنید.

عملیات پایین آوردن بار
ابتدا اهرم های ایمنی را بردارید.
سپس شاسی را به سمت پایین فشار دهید تا جک به محل قبلی خود برگردد.

مطالب مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست